Leden werven: hoe pak je dat aan?

Leden werven: hoe pak je dat aan?

Werven? Doen, doen, doen!

Leden werven, het lijkt vanzelfsprekend. Zoveel mogelijk kinderen en jongeren zouden toch een kans moeten krijgen om de Chiro te leren kennen? Daarnaast zorgt een gezond ledenaantal er voor dat de toekomst van jouw Chirogroep gegarandeerd blijft: (een deel van je) leden worden immers later leiding.

 

Elke Chirogroep doet aan werving, bewust en onbewust. Bij vele groepen is het een vaste activiteit aan de start van het Chirojaar, andere Chirogroepen zetten extra wervingsacties op doorheen het jaar. Wist je dat er verschillende wervingsmethodes nuttig zijn naargelang de plaats waar jouw Chirogroep gelegen is? In meer stedelijke gebieden lijken de klassieke acties minder effectief. Natuurlijk zijn ook op andere plaatsen meer creatieve wervingsmethodes altijd welkom! 

Naast de wervingsacties die je op poten zet, de flyertjes die je uitdeelt of de mensen die je aanspreekt, is werving nog zoveel meer dan dat. 

Stel de juiste vragen

Wil je graag meer uitgebreide informatie krijgen? Bekijk dan zeker onze brochure 'Leden werven en behouden'.